ilansitesi.net
Bugun...


AYDIN COŞKUNTÜRK

facebook-paylas
NELER OLUYOR
Tarih: 02-01-2020 05:20:00 Güncelleme: 02-01-2020 05:23:00


Gazetenin sahibi Turhan Bal, gece saat onikiye geliyordu aradı. Yarımada Meydan Gazetesi ve Üsküdar Haber Gazetesi’nin köşe yazıları hazır mı? Diye sordu. Tabi ki hazır değil. Sabah yazacağım.

Bugün felaket habercisi gibi, battık bittik diye siyaset yazmak istemiyorum. Bugün yaşanmış bir olayı anlatacağım. Sonuna kadar okursanız etkilenme garantili!

Evli, iki çocuklu zengin bir işadamı fabrikasının yanındaki duraktan geçerken, genç güzel bir kadının yere düştüğünü görür ve şoförüne durmasını söyler. Kadın memleketinden geldiğini, akrabalarını bulamadığını, aç olduğundan başı dönüp düştüğünü söyler. Adam şoförüne talimat verir. Bayanı misafirhanelerin birine yerleştirin, ihtiyaçlarını karşılayın der. Ve işinin başına döner.

Aradan günler geçer, adamın aklına gelir ve şoföre kadının durumunu sorar. Bir uğrayıp, konuşalım tekrar memleketine gönderelim der.
Kadının yanına gidince, hal hatır sorar. Kadın minnettar olduğunu, izin verirlerse birkaç gün daha kalmak istediğini söyler. Adam genç kadından etkilenir ve ertesi gün tek başına kadının kaldığı yere gider. Kadın adamı görünce çok sevinir ve ilgi gösterir. Tahmin ettiğiniz gibi, ateş ve barut sistemi devreye girer. İlişki başlamıştır.

Gel zaman git zaman günlerden bir gün kadın adamı arayarak hamile olduğunu söyler. Adam, ben evliyim iki çocuğum var biliyorsun der. Ve çocuğu aldırmasını söyler. Kadında bunu yapmasının bedeli olarak adamın servetinin yarısını ister, aksi takdirde rezalet çıkacağını durumu herkesin duyacağını söyler.

Adam servetim gideceğine gidip karıma kendim anlatayım der. Karısı olayı dinler ve hemen o kadına istediğini ver sen suçlusun der. 

Adam tekrar yıkılır ve eşekten düşmüş gibi olur. Son çare, belki de çocuk benden değil diye düşünür.  Test yaptırıp kurtulabilirim der. Hastane sahibi yakın arkadaşına gidip örnekleri verir. 

Birkaç gün sonra sonuçta  şu yazıyordur: Doğuştan kısırsınız sizin çocuğunuz olamaz. Vay be!

Saygılarımla...

BABA

 

Sekizinci sene sen aramızdan ayrılalı, geçen sene anamda ahirete göçtü. Zaten iki sözünden biri, seni özlediğini söylemekti.  Biliyorsun anamı senin yanına defnettik. Önce Allah’a sonra sana emanet ettik.
Hep kavgalarınızı hatırlarım ama sabah olunca anama kahvaltısını hazırlayıp, ona  bir sultan gibi hizmet edip, servis yapman senin o sert görünüşünün altındaki adam gibi adamı ortaya çıkarırdı.

Zaten ben senin sayende, senden öğrendiklerimle bu koca şehirde ezilmedim. Ayakta kaldım. Tek şikayetim seni kaybettikten sonra değerini daha iyi anlamak. İnsanoğlu niye hep bu hatayı yapar, niye büyükler ölünce kıymetli olur? Yaşarken onların değeri bilinmez. Bunu anlamak mümkün değil. Sana bunları söylüyorum; çünkü sıra bana geldi, gelecek yani vuslat çok uzak değil babam!

Buralarda merak edilecek hiç bir şey yok. Biz üç kardeş, ara sıra bir araya gelip kardeşlik vazifemizi yerine getiriyoruz. Kardeşlerimde gecesini gündüzüne katıp çalışıp, sana layık olmaya çalışıyor. Torunların bayramlarda birbirlerini arıyor, ya da resimli  mesaj atıyorlar. Elhamdülillah  yani her şey yolunda. 

Ülkenin halini soracak olursan belediye seçimleri yapıldı. Bir oy verene cennet  yolunu açtılar. Çok gelen oldu mu oraya merak ediyorum? Sen çiftçiliği seversin. Memlekette dere, akarsu kalmadı. Ormanlar yok oluyor. Baba burada cami çok, cemaat yok! Hasta çok, hastane yok! Üniversite mezunu çok, hepsine bakanlık haciz yolluyor! Sana bomba bir haber! Araplar bizi sattı. Dünyada bir tek dost ülke yok! Amerika, Rusya desen onlar hiçbir zaman dost olmadı biliyorsun.

Babam burada yaşamakla ölmek arasında tek fark, ölünce üç-beş sevenin üzülüyor. Onları geride bırakıp gitmenin sıkıntısını düşünüyorsun. Senden bir ricam var: Anama da söyle ben bir daha dünyaya gelirsem, yine sizin oğlunuz olmak istiyorum!

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI